ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Grafy

Správný graf

V grafu nejsou důležité jen zaznamenané údaje o maximálních hodnotách výkonu a kroutícího momentu , ale hlavně samotný průběh křivky v grafu. Čím je křivka vyrovnanější, tím je výkon plynulejší, bez výkonových mezer. Každá křivka co nemá plynulý průběh, znamená propad výkonu a nebo jeho prudký nárůst. To vše se samozřejmě projevuje na na neklidném chodu motoru.

Křivka také ukazuje při jakých otáčkách a zařazeném rychlostním stupni motor pracuje nejlépe, a kdy je ideální přeřadit na další rychlostní stupeň.

Při zařazení posledního rychlostního stupně je možno změřit maximální rychlost motocyklu.

Co ještě motobrzda ukáže

Motobrzda není je zařízení pro závodní jezdce, kteří chtějí dosahovat maximálních výkonů a rychlostí. Na motobrzdě se kromě měření výkonu a ladění dá zkontrolovat i stav podvozku Vašeho motocyklu. Po upevnění motocyklu do stolice se dají zkontrolovat vůle v ložiskách kol, krku řízení, přepákování či vycentrování zadního kola. Na motobrzdě se dají zjistit i závady na motoru.

Například špatně seřízené karburátory nebo vstřikování.

To vše se dá jednoduše vyčíst s křivky bohatosti směsi. Další závadou kterou lze odhalit je prokluzující spojka či porucha v převodovce, která je vidět na křivce převodového poměru. U skútrů lze na křivce odhalit problém se mechanizmem variátoru.

Technická podpora týkající se servisu motocyklů a správnosti použití dílů:

Přihlášení do mého účtu

Kontaktní požadavek